G3VM101URTR05
Solid State Relays - PCB Mount MOSFET SOLID STATE
Manufacturer:
Mfr Part:
G3VM101URTR05
TTI Part:
G3VM-101UR(TR05)
Similar
ManufacturerOmron
Product CategorySolid State Relays - PCB Mount
PackagingReel
Mounting StylePCB Mount
Load Current Rating100 mA
Load Voltage Rating100 VAC, 100 VDC
Relay Contact Form1 Form A (SPST-NO)
Control Voltage Range1.1 VDC to 1.4 VDC
Package / CaseVSON-4
Output TypeMOSFET
Input Current30 mA
Minimum Operating Temperature- 40 C
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Length2.45 mm (0.096 in)
Width1.45 mm (0.057 in)
Height1.3 mm (0.051 in)