G3VM-101HR2 - Solid State Relays - PCB Mount
4 Results
4 Results
Filtered By:ElectromechanicalRelays, Contactors & SolenoidsSolid State Relays - SSR
Download Table
Select how many results you would like to download.
This information is also available using our search API
Product Gallery
Images
Thumbnail view of product
Zoomed view of product
Images are for reference only
See Product Specifications
View Product Details
Part
Availability
Purchasing
RoHS/Lead
Packaging
Mounting Style
Load Current Rating
Load Voltage Rating
Relay Contact Form
Control Voltage Range
Package / Case
Output Type
Input Current
Minimum Operating Temperature
Maximum Operating Temperature
Length
Width
Height
Series
Part # Aliases
Datasheet
Mfr: G3VM101HR2
TTI: G3VM-101HR2
Omron Electronics
Availability:
0In Stock
Solid State Relays - PCB Mount MOSFET SOP 6-pin 3A 100V Low Ron
0In Stock
Please adjust quantity to Min / Mult value
Bulk
PCB Mount
3 A
100 VAC, 100 VDC
1 Form A (SPST-NO)
1.5 VDC to 1.8 VDC
SOP-6
MOSFET
30 mA
- 40 C
+ 110 C
6.3 mm (0.248 in)
4.4 mm (0.173 in)
2 mm (0.079 in)
G3VM-101HR
G3VM101HR2
Datasheet
Mfr: G3VM101HR2
TTI: G3VM101HR2
Omron Electronics
Solid State Relays - PCB Mount MOSFET SOLID STATE
Bulk
PCB Mount
3 A
100 VAC, 100 VDC
1 Form A (SPST-NO)
1.5 VDC to 1.8 VDC
SOP-6
MOSFET
30 mA
- 40 C
+ 110 C
6.3 mm (0.248 in)
4.4 mm (0.173 in)
2 mm (0.079 in)
G3VM-101HR
Mfr: G3VM-101HR2(TR05)
TTI: Not Assigned
Tariff May Apply
Reel
3 A
100 VAC, 100 VDC
1.5 VDC to 1.8 VDC
30 mA
6.3 mm (0.248 in)
4.4 mm (0.173 in)
2 mm (0.079 in)