MMZ1608S121ATA00
Ferrite Beads 120 OHM 25% 0.5A
Manufacturer:
Mfr Part:
MMZ1608S121ATA00
TTI Part:
MMZ1608S121ATA00
Similar
ManufacturerTDK
Product CategoryFerrite Beads
SeriesMMZ
ProductFerrite Chip Beads
Termination StyleSMD/SMT
Package / Case0603 (1608 metric)
Impedance120 Ohms
Maximum DC Current500 mA
Tolerance25 %
Maximum DC Resistance150 mOhms
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Length1.6 mm
Width0.8 mm
Height0.8 mm
PackagingReel
Product TypeFerrite Beads
SubcategoryFerrites
Test Frequency100 MHz