LQP03TN3N6B02D
RF Inductors - SMD 3.6 NH +-.1NH
Datasheet
LQP03TN3N6B02D DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Murata | |
| Product Category | RF Inductors - SMD | |
| Type | Thin Film | |
| Package / Case | 0201 (0603 metric) | |
| Shielding | Unshielded | |
| Inductance | 3.6 nH | |
| Tolerance | 0.1 nH | |
| Maximum DC Current | 400 mA | |
| Maximum DC Resistance | 300 mOhms | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C | |
| Q Minimum | 14 | |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz | |
| Termination | Standard | |
| Length | 0.6 mm | |
| Width | 0.3 mm | |
| Height | 0.3 mm | |