GRT32ER60J107ME13L
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100 uF 6.3 VDC 20% 1210 X5R AEC-Q200
Manufacturer:
Mfr Part:
GRT32ER60J107ME13L
TTI Part:
GRT32ER60J107ME13L
Similar
ManufacturerMurata
Product CategoryMultilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Capacitance100 uF
Voltage Rating DC6.3 VDC
DielectricX5R
Tolerance20 %
Case Code - in1210
Case Code - mm3225
Termination StyleSMD/SMT
TerminationStandard
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Length3.2 mm (0.126 in)
Width2.5 mm (0.098 in)
Height2.5 mm (0.098 in)