GRM32ER71H106KA12L
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10UF 50V 10% 1210
Manufacturer:
Mfr Part:
GRM32ER71H106KA12L
TTI Part:
GRM32ER71H106KA12L
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
C3225X7R1H106K250AC
Capacitance10 uF
Voltage Rating DC50 VDC
DielectricX7R
Tolerance10 %
Case Code - in1210
Case Code - mm3225
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Length3.2 mm (0.126 in)
Width2.5 mm (0.098 in)
Height2.5 mm (0.098 in)