GRM033R71E102KA01D
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000 pF 25 VDC 10% 0201 X7R
Manufacturer:
Mfr Part:
GRM033R71E102KA01D
TTI Part:
GRM033R71E102KA01D
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
GRM033R71E102KA01J
Specifications
DescriptionProduct Attribute
Capacitance1000 pF
Voltage Rating DC25 VDC
DielectricX7R
Tolerance10 %
Case Code - in0201
Case Code - mm0603
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Length0.6 mm (0.024 in)
Width0.3 mm (0.012 in)
Height0.3 mm (0.012 in)