GRM022R60J224KE14L
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.22 uF 6.3 VDC 10% 01005 X5R
Manufacturer:
Mfr Part:
GRM022R60J224KE14L
TTI Part:
GRM022R60J224KE14L
Similar
ManufacturerMurata
Product CategoryMultilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Capacitance0.22 uF
Voltage Rating DC6.3 VDC
DielectricX5R
Tolerance10 %
Case Code - in01005
Case Code - mm0402
Termination StyleSMD/SMT
TerminationStandard
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Length0.4 mm (0.016 in)
Width0.2 mm (0.008 in)
Height0.2 mm (0.008 in)