CM105X5R106M25AT
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM15CR51E106MT NEW GLOBAL PN 10uF 20% 2 A 581-KGM15CR51E106MT
Manufacturer:
Mfr Part:
CM105X5R106M25AT
TTI Part:
CM105X5R106M25AT
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
GRM188R61E106MA73D
Specifications
DescriptionProduct Attribute
Similar
ManufacturerKYOCERA AVX
Product CategoryMultilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Capacitance10 uF
Voltage Rating DC25 VDC
DielectricX5R
Tolerance20 %
Case Code - in0603
Case Code - mm1608
Termination StyleSMD/SMT
TerminationStandard
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Length1.6 mm (0.063 in)
Width0.8 mm (0.031 in)
Height0.8 mm (0.031 in)