RN73R1JTTD9761B25
Thin Film Resistors - SMD 9.76K OHM .1% 25PPM 1/8W
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1JTTD9761B25
TTI Part:
RN73R1JTTD9761B25
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
TNPW06039K76BEEA
Specifications
DescriptionProduct Attribute
SeriesRN73R
Resistance9.76 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in0603
Case Code - mm1608
Length1.6 mm (0.063 in)
Width0.8 mm (0.031 in)
Height0.45 mm (0.018 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
Power Rating125 mW (1/8 W)
Voltage Rating75 V