RN73R1JTTD7871B25
Thin Film Resistors - SMD 7.87k ohms 0.1%25ppm
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1JTTD7871B25
TTI Part:
RN73R1JTTD7871B25
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
TNPW06037K87BEEA
SeriesRN73R
Resistance7.87 kOhms
Tolerance0.1 %
Case Code - mm1608
Length1.6 mm (0.063 in)
Width0.8 mm (0.031 in)
Height0.45 mm (0.018 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
QualificationAEC-Q200
Power Rating125 mW (1/8 W)
Voltage Rating75 V