RN73R1ETTP1962B25
Thin Film Resistors - SMD 19.6K OHM .1% 25PPM 1/10W
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1ETTP1962B25
TTI Part:
RN73R1ETTP1962B25
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
TNPW040219K6BEED
Specifications
DescriptionProduct Attribute
SeriesRN73R
Resistance19.62 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in0402
Case Code - mm1005
Length1 mm (0.039 in)
Width0.5 mm (0.02 in)
Height0.25 mm (0.01 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
QualificationAEC-Q200
Power Rating100 mW (1/10 W)
Voltage Rating50 V