RN73R1ETTP17R6F50
Thin Film Resistors - SMD 17.6 OHM 1% 50PPM 1/10W
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1ETTP17R6F50
TTI Part:
RN73R1ETTP17R6F50
SeriesRN73R
Resistance17.6 Ohms
Tolerance1 %
Temperature Coefficient50 PPM / C
Case Code - in0402
Case Code - mm1005
Length1 mm (0.039 in)
Width0.5 mm (0.02 in)
Height0.25 mm (0.01 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
QualificationAEC-Q200
Power Rating100 mW (1/10 W)
Voltage Rating50 V