RN73R1ETTP1002B10
Thin Film Resistors - SMD 10K ohm 0.1% 10 ppm
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1ETTP1002B10
TTI Part:
RN73R1ETTP1002B10
Similar
ManufacturerKOA Speer
Product CategoryThin Film Resistors - SMD
PackagingReel
SeriesRN73R
Resistance10 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient10 PPM / C
Case Code - in0402
Case Code - mm1005
Length1 mm (0.039 in)
Width0.5 mm (0.02 in)
Height0.25 mm (0.01 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
QualificationAEC-Q200
Power Rating100 mW (1/10 W)
Voltage Rating50 V