TNPW12065K62BEEN
Thin Film Resistors - SMD 5.62Kohms .1% 25ppm
Manufacturer:
Mfr Part:
TNPW12065K62BEEN
TTI Part:
TNPW12065K62BEEN
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
RN73R2BTTD5621B25
Specifications
DescriptionProduct Attribute
Similar
ManufacturerVishay
Product CategoryThin Film Resistors - SMD
PackagingReel
SeriesTNPW e3
Resistance5.62 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in1206
Case Code - mm3216
Length3.2 mm (0.126 in)
Width1.6 mm (0.063 in)
Height0.55 mm (0.022 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
QualificationAEC-Q200
Power Rating520 mW
Voltage Rating200 V