TNPW08056K49BEEA
Thin Film Resistors - SMD 6.49Kohms .1% 25ppm
Manufacturer:
Mfr Part:
TNPW08056K49BEEA
TTI Part:
TNPW08056K49BEEA
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
TNPW08056K49BEEN
SeriesTNPW e3
Resistance6.49 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in0805
Case Code - mm2012
Length2 mm (0.079 in)
Width1.25 mm (0.049 in)
Height0.45 mm (0.018 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating260 mW
Voltage Rating150 V