TNPW06039K76BEEA
Thin Film Resistors - SMD 9.76Kohms .1% 25ppm
Manufacturer:
Mfr Part:
TNPW06039K76BEEA
TTI Part:
TNPW06039K76BEEA
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
RN73R1JTTD9761B25
SeriesTNPW e3
Resistance9.76 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in0603
Case Code - mm1608
Length1.55 mm (0.061 in)
Width0.85 mm (0.033 in)
Height0.45 mm (0.018 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating210 mW
Voltage Rating75 V