TNPW04024K22BEED
Thin Film Resistors - SMD 4.22Kohm .1% 25ppm
Manufacturer:
Mfr Part:
TNPW04024K22BEED
TTI Part:
TNPW04024K22BEED
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
RN73R1ETTP4221B25
SeriesTNPW e3
Resistance4.22 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in0402
Case Code - mm1005
Length1 mm (0.039 in)
Width0.5 mm (0.02 in)
Height0.35 mm (0.014 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating130 mW
Voltage Rating50 V