CRCW1206430RFKEAHP
Thick Film Resistors - SMD 430 OHM 1% 3/4W 100PPM
Manufacturer:
Mfr Part:
CRCW1206430RFKEAHP
TTI Part:
CRCW1206430RFKEAHP
Similar
ManufacturerVishay
Product CategoryThick Film Resistors - SMD
PackagingReel
SeriesCRCWHP
Resistance430 Ohms
Power Rating1.5 W
Tolerance1 %
Temperature Coefficient100 PPM / C
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
Voltage Rating200 V
Case Code - in1206
Case Code - mm3216
Length3.1 mm (0.122 in)
Width1.6 mm (0.063 in)
Height0.5 mm (0.02 in)