RM60060-3CR
Fuse Holder 60A 600V 3Pole Class-R Fuse Block
Manufacturer:
Mfr Part:
RM60060-3CR
TTI Part:
RM60060-3CR
Similar
ManufacturerEaton
Product CategoryFuse Holder
SeriesRM60060
ProductFuse Blocks
Fuse Size / GroupClass R
Mounting StyleDIN Rail
Number of Poles1 Pole
Current Rating60 A
Voltage Rating600 V