E3X120122Y01
Resonators 12 MHZ 12PF 20PPM
Datasheet
E3X120122Y01 DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Eaton | |
| Product Category | Resonators | |
| Frequency | 12 MHz | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Tolerance | 20 PPM | |
| Package / Case | 1210 (3225 metric) | |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C | |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C | |
| Series | E2X | |
| Packaging | Reel | |
| Frequency Stability | 20 PPM | |
| Height | 0.8 mm | |
| Length | 3.2 mm | |
| Load Capacitance | 12 pF | |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C | |
| Product Type | Resonators | |
| Subcategory | Resonators | |
| Type | Crystal Resonator | |
| Width | 2.5 mm |