4308R-102-221LF
Resistor Networks & Arrays 220 OHMS 8 PIN Isolated
Datasheet
4308R-102-221LF DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Bourns | |
| Product Category | Resistor Networks & Arrays | |
| Packaging | Tube | |
| Series | 4300R | |
| Product | Networks | |
| Termination Style | SIP | |
| Resistor Values | 220 Ohms | |
| Tolerance | 2 % | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Number of Resistors | 4 Resistor | |
| Number of Pins | 8 Pin | |
| Temperature Coefficient | 100 PPM / C | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C | |
| Package / Case | SIP-8 | |
| Length | 19.92 mm | |
| Width | 2.16 mm | |
| Height | 4.95 mm | |
| Lead Spacing | 2.54 mm | |
| Power Total Package | 1 W | |
| Power per Element | 300 mW | |
| Product Type | Resistor Networks & Arrays | |
| Subcategory | Resistors | |
| Voltage Rating | 100 V |