06035C104KAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KGM15BR71H104KT NEW GLOBAL PN 50V 0.1uF A 581-KGM15BR71H104KT
Manufacturer:
Mfr Part:
KGM15BR71H104KT
TTI Part:
06035C104KAT2A
EDA / CAD Models
Alternate Part Number
06035C104KAT4A
Specifications
DescriptionProduct Attribute
Similar
ManufacturerKYOCERA AVX
Product CategoryMultilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Capacitance0.1 uF
Voltage Rating DC50 VDC
DielectricX7R
Tolerance10 %
Case Code - in0603
Case Code - mm1608
Termination StyleSMD/SMT
TerminationStandard
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Length1.6 mm (0.063 in)
Width0.81 mm (0.032 in)