G6K-2P DC12 - Relays, Contactors & Solenoids
8 Results
Categories of Relays, Contactors & Solenoids
  • High Frequency / RF Relays (4)
  • Low Signal Relays - PCB (4)
8 Results
Filtered By:Electromechanical
Download Table
Select how many results you would like to download.
This information is also available using our search API
Product Gallery
Images
Thumbnail view of product
Zoomed view of product
Images are for reference only
See Product Specifications
View Product Details
Part
Availability
Purchasing
RoHS/Lead
Relay Contact Form
Coil Voltage
Contact Current Rating
Coil Type
Switching Voltage
Part # Aliases
Datasheet
Mfr: G6K2PDC12
TTI: G6K-2P-DC12
Omron Electronics
Availability:
308In Stock
Low Signal Relays - PCB ThruHole NoLtch 2.54 DPDT 12VDC 100mW
308In Stock
Tariff May Apply
Please adjust quantity to Min / Mult value
2 Form C (DPDT-NO, NC)
12 VDC
1 A
Non-Latching
G6K2PDC12NC
G6K-2PDC12
G6K2PDC12
Datasheet
Mfr: G6K2PDC12
TTI: G6K2PDC12
Omron Electronics
Low Signal Relays - PCB 1 AMP 12VDC DPDT SEALED