G7L-2A-BUBJ-CB AC24 - Industrial Relays
2 Results
2 Results
Filtered By:Industrial AutomationContactors & Relays
Download Table
Select how many results you would like to download.
This information is also available using our search API
Product Gallery
Images
Thumbnail view of product
Zoomed view of product
Images are for reference only
See Product Specifications
View Product Details
Part
Availability
Purchasing
RoHS/Lead
Mounting Style
Product
Type
Contact Termination
Relay Contact Form
Contact Current Rating
Coil Termination
Coil Type
Coil Voltage
Coil Resistance
Coil Current
Switching Voltage
Contact Material
IP Rating
Series
Length
Width
Height
Packaging
Part # Aliases
Datasheet
Mfr: G7L2ABUBJCBAC24
TTI: G7L-2A-BUBJ-CB-AC24
Omron Electronics
Availability:
20In Stock
Industrial Relays DPST-NO 24VAC
20In Stock
Tariff May Apply
Please adjust quantity to Min / Mult value
Panel Mount
Power Relays
Miniature
Screw
2 Form A (DPST-NO)
25 A
Screw
Non-Latching
24 VAC
71 mA
250 VAC
Silver Alloy (Ag)
G7L
50.5 mm
49 mm
49 mm
Bulk
G7L-2A-BUB-J-CB-AC24
G7L-2A-BUBJ-CB
AC24
G7L2ABUBJCB24AC
G7L2ABUBJCBAC24NC
G7L2ABUBJCBAC24BYOER
G7L2ABUBJCBAC24
Datasheet
Mfr: G7L-2A-BUBJ-CB-IN AC24
TTI: Not Assigned
Omron Electronics
0In Stock
Industrial Relays 25A GP RY 2A SCREW P NL TEST HP
0In Stock
Tariff May Apply
Panel Mount
Power Relays
Miniature
2 Form A (DPST-NO)
25 A
Non-Latching
24 VAC
71 mA
250 VAC
Silver Alloy (Ag)
G7L
50.5 mm
49 mm
49 mm