G6K-2P DC12 - Low Signal Relays - PCB
4 Results
4 Results
Filtered By:ElectromechanicalRelays, Contactors & Solenoids
Download Table
Select how many results you would like to download.
This information is also available using our search API
Product Gallery
Images
Thumbnail view of product
Zoomed view of product
Images are for reference only
See Product Specifications
View Product Details
Part
Availability
Purchasing
RoHS/Lead
Packaging
Product
Type
Coil Voltage
Relay Contact Form
Contact Rating
Contact Current Rating
Maximum Switching Current
Coil Current
Coil Type
Power Consumption
Termination Style
Contact Termination
Isolation
Insertion Loss
Series
Part # Aliases
Datasheet
Mfr: G6K2PDC12
TTI: G6K-2P-DC12
Omron Electronics
Availability:
308In Stock
Low Signal Relays - PCB ThruHole NoLtch 2.54 DPDT 12VDC 100mW
308In Stock
Tariff May Apply
Please adjust quantity to Min / Mult value
Tube
Low Profile Relays
Miniature
12 VDC
2 Form C (DPDT-NO, NC)
300 mA, 1 A
1 A
1 A
9.1 mA
Non-Latching
100 mW
Solder Pin
G6K
G6K2PDC12NC
G6K-2PDC12
G6K2PDC12
Datasheet
Mfr: G6K2PDC12
TTI: G6K2PDC12
Omron Electronics
Low Signal Relays - PCB 1 AMP 12VDC DPDT SEALED
Tariff May Apply
Tube
Mfr: G6K2PYDC12
TTI: G6K-2P-Y-DC12
1,100In Stock
Low Signal Relays - PCB ThruHole NoLatch 3.2 DPDT 12VDC 100mW
1,100In Stock
Low Profile Relays
Miniature
12 VDC
2 Form C (DPDT-NO, NC)
300 mA, 1 A
1 A
1 A
9.1 mA
Non-Latching
100 mW