G6K-2F DC12 - Low Signal Relays - PCB
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mfr: G6K2FDC12 TTI: G6K-2F-DC12 Omron Electronics Availability: 3,000In StockLow Signal Relays - PCB Gullwing NoLtch 2.54 DPDT 12VDC 100mW | 3,000In Stock | Tube | Low Profile Relays | Miniature | 12 VDC | 2 Form C (DPDT-NO, NC) | 300 mA, 1 A | 1 A | 1 A | 9.1 mA | Non-Latching | 100 mW | Gull Wing Lead | G6K | G6K-2FDC12 G6K-2FDC12 G6K2FDC12NC G6K2FDC12 | |||||